Menu
Rosenborgs Noah Holm jubler etter 4-0-scoringen under NM-cup i fotball mellom Tromsdalen og Rosenborg på TUIL Arena. Foto: Rune Stoltz Bertinussen / NTB

Målshow fra Noah Holm sendte Rosenborg enkelt videre

Rosenborg levnet ingen tvil borte mot Tromsdalen. I cupens tredje runde tok de seg enkelt videre med 5-0-seier. De reiste også hjem med cupens toppscorer.

Av NTB | 07.05.2025 20:13:40

Sport: Etter drømmestarten signert Ulrik Yttergård Jenssen, brukte Noah Holm 25 minutter på å gjøre hattrick blant snøhaugene i Tromsø.

2.-divisjonslaget Tromsdalen hadde svært lite å stille opp med mot Holm på jakt etter toppscorertittelen i norgesmesterskapet i fotball. Scoringene sender ham opp alene på topp, med ti mål i løpet av cupens første tre runder.

– Det han har gjort i cupen viser at han mener alvor, sa RBK-trener Alfred Johansson til Adresseavisen.

Holm var ikke langt unna å sette sitt fjerde mål noen minutter før pause, men Rosenborg nøyde seg med 4-0 etter de første 45.

– Det gjorde vondt på banen, men nå kjennes det bedre. Vi får se hvordan det utvikler seg det kommende døgnet, men forhåpentligvis er det positivt, sa Zeidan til avisen.

Rosenborg valgte å bytte ut Noah Holm etter første omgang, men Holms erstatter Isak Snaer Thorvaldsson fortsatte overkjøringen i nord da han satte inn 5-0 da drøye timen var passert.

Den siste halvtimen kunne det blitt flere mål, men fornøyde trøndere kan reise hjem fra Tromsø med storseier og ny toppscorer i cupen.

Viking slapp ekstraomganger med et nødskrik. På et hjørnespark godt inn i overtiden på Melløs stadion i Moss scoret Hilmir Rafn Mikaelsson 1-0-målet som sendte siddisene videre.

Også Fredrikstad fikk kamp borte mot Pors. Hjemmelaget rakk både å bomme på straffe og sette inn en utligning, før Fredrikstad festet grepet om kampen mot slutten av 2. omgang. De vant til slutt 3-1.

Haugesund er foreløpig det eneste eliteserielaget denne runden som røk mot et lag fra lavere divisjoner. Stabæk ble for tøffe for rogalendingene, og vant 2-1.

Bryne slo ut serieleder Brann, mens Sarpsborg 08 beseiret Sandefjord i onsdagens rene eliteserieoppgjør. Torsdag spiller Tromsø mot KFUM Oslo i et tredje.

Mandag møtes Aalesund og Bodø/Glimt til den siste kampen i tredje runde.

Lagkamerat Moustafa Zeidan leverte hattrick i målgivende pasninger i første omgang, men måtte forlate banen med en ankelskade like før pause.

I motsetning til Rosenborg var det flere eliteserielag som slet med å ta seg videre til den fjerde runden av norgesmesterskapet i fotball.

(©NTB)

Flere nyheter: