Connect with us

NTB

Målmaskinen Karlsbakk forlenget med Sarpsborg

Fjorårets toppscorer i Eliteserien, Daniel Karlsbakk, har signert en ny kontrakt med Sarpsborg 08. Fjorårets toppscorer i Eliteserien, Daniel Karlsbakk, har signert en ny kontrakt med Sarpsborg 08.

Publisert

den

Daniel Karlsbakk forlenget kontrakten med Sarpsborg. Foto: Christoffer Andersen / NTB

Fjorårets toppscorer i Eliteserien, Daniel Karlsbakk, har signert en ny kontrakt med Sarpsborg 08.

Sport: Den nye avtalen til angrepsspilleren strekker seg ut 2029-sesongen, melder eliteserieklubben selv i sine mediekanaler.

Karlsbakks gamle avtale hadde utløp i 2028. Den er dermed forlenget med ett år.

– Daniel har levert fra dag én i Sarpsborg 08, og er en spiller som har en viktig rolle i spillergruppa. Han bidrar både på og utenfor banen, sier sportssjef Hampus Andersson.

Karlsbakk er glad for å fortsette i den blå drakten.

Annonse

– Tiden min i Sarpsborg har vært utrolig fin. Å legge på kontrakten ett år er jeg veldig glad for. Jeg har hatt en enorm utvikling. Det er takket være alt fra klubben som har gitt meg kjærlighet samt spillerne og trenerne. De har fått ut det jeg er god på, sier spissen.

Karlsbakk endte på 18 scoringer forrige sesong. Så langt denne sesongen har det blitt tre fulltreffere.

(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige