NTB
Dette skjer i dag
Dette er blant de ventede hendelsene i dag, søndag 16. august. Dette er blant de ventede hendelsene i dag, søndag 16. august.
Dette er blant de ventede hendelsene i dag, søndag 16. august.
Innenriks:
Siste dag i friidretts-EM
Friidretts-EM rundes av i Birmingham. På mesterskapets siste dag er flere norske utøvere i aksjon – blant dem Sigrid Borge i spydfinalen klokken 20.30 og Sondre Guttormsen i stavsprang klokken 20.55.
Skogbranner fortsetter å herje i Europa
Skogbrannen i Tyskland er under kontroll, men i Belgia raser det som beskrives som den verste brannen i landet noensinne. Lørdag ble 600 personer evakuert. Belgia har bedt om internasjonal bistand, og helikoptre fra Tsjekkia, Nederland og et brannfly fra Sverige er allerede mobilisert. Norge har tilbudt å sende to helikoptre.
Valgkamp så smått i gang i Sverige
Svenskene er i gang med valgkampen før riksdagsvalget 13. september. Fra søndag har de politiske partiene lov til å henge opp valgkampplakater langs offentlige veier. For fire år siden var det svært jevnt mellom de to blokkene i ukene før valget, men denne gangen har den rødgrønne siden hatt et klart overtak gjennom sommeren. Denne uken kom en meningsmåling som viser at gapet har krympet, og det har gitt de borgerlige nytt håp.
Fem kamper i Eliteserien
Fem kamper spilles i eliteserien i dag. Aalesund møter Vålerenga, Brann spiller mot HamKam, Molde mot Tromsø, Sarpsborg mot Sandefjord og Fredrikstad mot Kristiansund.
(©NTB)
