Lokalt
Alvorlig trafikkulykke på Karmøy – én person hardt skadd
Bil kjørte av veien ved Vormedalsvegen – én person fløyet til sykehus med luftambulanse. En person har falt ut av bilen i en trafikkulykke på Karmøy, melder politiet. Luftambulansen er på vei til ulykkesstedet.

Bil kjørte av veien ved Vormedalsvegen – én person fløyet til sykehus med luftambulanse.
Karmøy: Nødetatene rykket mandag kveld ut til en alvorlig trafikkulykke på Vormedalsvegen. En bil hadde kjørt av veien og havnet på taket.
Ulykken skjedde ved adresseområdet rundt nummer 301.
Ifølge operasjonsleder John Ask var én person involvert i ulykken. Personen falt ut av bilen i forbindelse med hendelsen og ble vurdert som hardt skadd.
Fløyet til sykehus
Luftambulanse ble rekvirert, og den skadde ble fløyet til Stavanger universitetssjukehus for behandling.
Veien stengt – etterforskning pågår
Veien ble stengt etter ulykken, og det ble varslet at stengingen ville vare en stund. Politiet opplyser at det gjennomføres kriminaltekniske undersøkelser på stedet, og at ulykkesgruppen bistår i arbeidet med å klarlegge hendelsesforløpet.
(©NTB/RADIO HAUGALAND)