
LO-lederen: Flere av mediesakene om ledervalget i Ap, stemte ikke
Leder i Arbeiderpartiets valgkomité, Peggy Hessen Følsvik, sier at flere av mediesakene om det omstridte ledervalget i Arbeiderpartiet, var feil.
– Jeg vil berømme den tilliten som medlemmene av komiteen har vist hverandre. Dette er også godt dokumentert, og delvis er det også fornøyelig, gjennom at mange av de sakene som har versert i mediene, faktisk ikke stemmer overens med det som faktisk skjedde, sa Følsvik da hun orienterte om valgkomiteens arbeid på Aps landsmøte fredag.
Hun understrekte at i slike prosesser er det ekstremt viktig at man kan holde informasjon konfidensielt og stole på hverandre.
Følsvik oppfordret partiet til å følge komiteens innstilling. Den innebærer blant annet innebærer at statsminister Jonas Gahr Støre (Ap) gjenvelges som partileder, at Tonje Brenna og Jan-Christian Vestre blir nestledere, mens Kjersti Stenseng gjenvelges som partisekretær.
– Innstillingen vår gir partiet vårt et lag som kan stå støtt sammen, sa Følsvik.
(©NTB)