
Lavrov og Ortega latterliggjør USAs sanksjoner
Russlands utenriksminister Sergej Lavrov og Nicaraguas president Daniel Ortega latterliggjør sanksjonene USA har innført mot de to landene.
Politikk: USA utvidet onsdag sanksjonene mot Ortegas regime og satte tre nicaraguanske dommere på sanksjonslisten.
– Hundrevis av våre tjenestemenn er alt underlagt sanksjoner. Dette skaper verken problemer eller uro, sa Ortega i en kommentar.
Lavrov er på rundreise i regionen og besøkte nylig Brasil og Venezuela. Onsdag mellomlandet han noen timer i Nicaragua før han fortsatte til Cuba.
Under besøket i Managua understreket han at han deler den nicaraguanske presidentens syn på amerikanske sanksjoner.
– Personer i Russland som er underlagt sanksjoner, tar det som en erkjennelse av at de på effektivt vis forsvarer russiske interesser, sa han.
Lavrov gjentok de russiske advarslene om at vestlige land med USA i spissen forsøker å dominere verden.
– Men vi vil sammen med våre støttespillere i Nicaragua kjempe imot dette, sa Lavrov.
(©NTB)