Menu
LeBron James og Los Angeles Lakers fikk en sterk start på NBA-sluttspillet med borteseier over 2.-seedede Memphis Grizzlies. Foto: Brandon Dill, AP / NTB

Lakers overrasket på bortebane i NBA-sluttspillet

Los Angeles Lakers ser ut til å ha funnet formen i rett øyeblikk. Laget imponerte med 128-112-seier borte mot 2.-seedede Memphis Grizzlies i NBA-sluttspillet.

Av NTB | 17.04.2023 00:44:10

Sport: Rui Hachimura kom inn fra benken og førte an for Lakers med 29 poeng. Austin Reaves scoret 14 av sine 23 poeng i siste periode da Lakers avgjorde. Laget scoret 30 av de 41 siste poengene i kampen, hvorav 15 på rad.

Anthony Davis noterte 22 poeng, 12 returer og sju blokkerte skudd, mens superstjernen LeBron James bidro med 21 poeng, 11 returer og fem assist. Det var første gang siden 1988 at Lakers hadde fire spillere med minst 20 poeng i en sluttspillkamp.

– Det var full innsats fra alle mann. Vi har folk som har vært i denne situasjonen før, som LeBron og AD, og Rui var veldig god, sa Reaves.

Lakers var mye av sesongen utenfor sluttspillplass, og laget var ikke blant de seks beste i Western Conference som gikk rett til 1. sluttspillrunde. Grizzlies var på sin side nest best i grunnserien i ligaens vestre halvdel.

I tillegg til tapet fikk Grizzlies nok et tilbakeslag da stjerneguarden Ja Morant falt forkjært i siste periode og skadet hånden. Han løp rett i garderoben.

Lakers leder 1-0 i best av sju kamper.

(©NTB)

Flere nyheter: