Connect with us

NTB

Kutt i drivstoffavgiften: Høyre sier fortsatt nei

Høyre kommer ikke til å støtte forslaget fra Frp, Senterpartiet og KrF om kutt i drivstoffavgiftene fram til nyttår. Høyre kommer ikke til å støtte forslaget fra Frp, Senterpartiet og KrF om kutt i drivstoffavgiftene fram til nyttår.

Publisert

den

Støtt Radio Haugaland
Pumpepriser på over 30 kroner literen for diesel har fått fart i kravet om avgiftskutt. Men Høyre sier nei. Foto: Terje Bendiksby / NTB

Høyre kommer ikke til å støtte forslaget fra Frp, Senterpartiet og KrF om kutt i drivstoffavgiftene fram til nyttår.

Innenriks: Fredag gjorde de tre partiene det klart at de legger fram et felles forslag i Stortinget mandag om å gjeninnføre kuttene i drivstoffavgiftene ut året.

Forslaget skal stemmes over tirsdag, men overfor NTB gjør Høyre det klart at de ikke kommer til å stemme for.

Grunnen er at det neste statsbudsjettet er like om hjørnet. Spørsmål om skatter og avgifter hører inn under den ordinære budsjettprosessen, påpekes det fra Høyres stortingsgruppe.

Under Stortingets åpning fredag vil aksjonistene i Dieselbrølet ha en markering foran Stortinget.

Annonse

(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige