Connect with us

Lokalt

Kulturministeren rammet av streiken – måtte droppe filmfestivalen i Haugesund

Publisert

den

Nyhetsgrafikk: Radio Haugaland

Kulturminister Lubna Jaffery (Ap) skulle vært til stede under Amandapris-utdelingen i Haugesund lørdag kveld. Flygelederstreiken satte en stopper for besøket.

Flygelederstreiken: Kulturminister Lubna Jaffery var etter planen blant gjestene under årets Amandapris-utdeling i forbindelse med Den norske filmfestivalen i Haugesund.

Slik gikk det ikke.

Kultur- og likestillingsdepartementet opplyser til NRK at statsråden ikke kom seg til Haugesund på grunn av flygelederstreiken.

Streiken rammer festivalen

Flygelederstreiken har denne helgen ført til kanselleringer og store utfordringer i flytrafikken, særlig på Vestlandet og mellom regionen og Oslo.

Annonse

Også flytrafikken ved Haugesund lufthavn Karmøy ble rammet lørdag kveld, med flere kansellerte avganger og ankomster.

Nå viser det seg at streiken også fikk direkte konsekvenser for en av de mest profilerte gjestene under filmfestivalen.

Skulle delta på Amanda

Jaffery skulle delta på Amandapris-utdelingen lørdag kveld.

Amandaprisen er den norske filmbransjens årlige prisutdeling og har vært arrangert siden 1985. Prisene deles ut til norske filmer og filmfolk i en rekke kategorier.

Årets utdeling inngår som en sentral del av Den norske filmfestivalen i Haugesund.

Annonse

Kulturministerens fravær føyer seg dermed inn i rekken av ringvirkninger flygelederstreiken har fått for festivalhelgen i byen.

Live
Neste
Spilles
Forrige