Connect with us

NTB

Kronprinsen til VG om Mette-Marit: – Det går bedre og bedre

Kronprins Haakon møtte pressen i Miami like før VM-kvartfinalen mellom Norge og England. Han er optimist – både når det gjelder kona og kampen. Kronprins Haakon møtte pressen i Miami like før VM-kvartfinalen mellom Norge og England. Han er optimist – både når det gjelder kona og kampen.

Publisert

den

Da Norge slo Brasil, var kronprinsen på slottsplassen. Nå er han på plass i Miami. Foto: Javad Parsa / NTB

Kronprins Haakon møtte pressen i Miami like før VM-kvartfinalen mellom Norge og England. Han er optimist – både når det gjelder kona og kampen.

Innenriks: – Det er jo utrolig gøy, og kjempestort at vi er her i dag. Jeg tror jo at vi har en ordentlig mulighet til å vinne denne kampen her også, sier kronprinsen til VG.

Han sier at dette er en viktig begivenhet i norsk idrettshistorie.

– Det er det ikke noe tvil om. Vi har vel aldri vært så langt i et fotball-VM for herrer før, så dette her er en stor dag.

På spørsmål om kronprinsesse Mette-Marit svarer han følgende:

Annonse

– Nå går det heldigvis bedre og bedre, så vi er veldig glad for det. Hun har fått ordentlig god oppfølging av de som er i teamet der.

(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige