Klæbo nummer to i verdenscupsprinten i Les Rousses – Jouve vant på hjemmebane
Johannes Høsflot Klæbo var nær nok en verdenscupseier, men måtte gi tapt for hjemmefavoritt Richard Jouve i franske Les Rousses. Pål Golberg tok tredjeplassen.
Klæbo var best i kvalifiseringen, kvartfinalen og semifinalen, men nådde akkurat ikke helt opp i finalen i sprintrennet i klassisk stil.
Hjemmefavoritten Jouve slo Klæbo i spurten og var 0,09 foran nordmannen i mål.
Sivert Wiig leverte en sterk konkurranse og endte som nummer fem.
For de andre norske ble lørdagen en nedtur.
Både Sindre Bjørnestad Skar og Even Northug var i nærheten av å ta seg videre, men røk ut i kvartfinalene. Valnes var blant favorittene til å vinne konkurransen etter å ha kommet på 2.-plass i kvalifiseringen. Bardufoss-løperen røk likevel også ut i kvartfinalen da han kom borti staven til Edvin Anger og ramlet på vei inn på oppløpet.
– Jeg vet ikke hva som skjedde, jeg tror jeg var borti staven hans. Plutselig lå jeg der, sa en svært skuffet Valnes til Viaplay etter kvartfinalen.
(©NTB)