NTB
Justisministeren og statsministeren takker alle som bidro under kongegravferden
Statsminister Jonas Gahr Støre og justisminister Astri Aas-Hansen takker alle som gjorde kong Haralds gravferd mulig. Statsminister Jonas Gahr Støre og justisminister Astri Aas-Hansen takker alle som gjorde kong Haralds gravferd mulig.
Statsminister Jonas Gahr Støre og justisminister Astri Aas-Hansen takker alle som gjorde kong Haralds gravferd mulig.
Innenriks: – Vi kunne gi mange av de utenlandske gjestene en ny definisjon på hva dugnad betyr på norsk. Alle gardistene, politifolkene, Forsvaret og alle som har bidratt. Fantastisk, sa Støre i Nyhetsmorgen på NRK torsdag.
Justis- og beredskapsminister Astri Aas-Hansen trekker særlig fram politiet og PST i en pressemelding.
– Politiets og PSTs formidable innsats bidro til at vi alle kunne ta et verdig farvel med Kong Harald i går. Det ble en åpen, inkluderende og trygg gravferd med en dempet og respektfull stemning, sier Aas-Hansen.
– Det hadde ikke vært mulig uten den imponerende jobben politi i hele Norge har lagt ned, både i planleggingen og gjennomføringen av gravferden. Tusen takk til dere alle! legger justisministeren til.
(©NTB)
