NTB
Højlund forlater United – blir Napoli-spiller
Rasmus Højlund har signert for den italienske fotballstorheten Napoli på permanent basis etter storspillet i sesongen som gikk. Rasmus Højlund har signert for den italienske fotballstorheten Napoli på permanent basis etter storspillet i sesongen som gikk.

Rasmus Højlund har signert for den italienske fotballstorheten Napoli på permanent basis etter storspillet i sesongen som gikk.
Sport: Dansken var sist sesong på lån i Napoli fra Manchester United og gjorde 16 mål på 44 kamper. Han var en viktig brikke i at laget sikret annenplassen i Serie A, og at det dermed blir Champions League-spill kommende sesong.
Flere medier har skrevet at klausuler i kontrakten gjorde overgangen permanent, og onsdag bekrefter United at de har sluppet ham.
«Alle i klubben ønsker Rasmus all hell og lykke i framtiden», opplyser United på sine nettsider.
Højlund kom til United fra Atalanta i 2023, men ble aldri en hit på Old Trafford. Nå fortsetter han i Italia.
«Det føles emosjonelt å si farvel til Old Trafford. Jeg oppnådde min barndomsdrøm der», skrev Højlund i et Instagram-innlegg.
(©NTB)
