Connect with us

NTB

Heggen tok overlegen Blink-seier med brukne staver

Lars Heggen var suveren på oppløpet og rullet inn til sprinttriumf under Blinkfestivalen i Sandnes. Lars Heggen var suveren på oppløpet og rullet inn til sprinttriumf under Blinkfestivalen i Sandnes.

Publisert

den

Lars Heggen avbildet i desember i fjor. Foto: Geir Olsen / NTB

Lars Heggen var suveren på oppløpet og rullet inn til sprinttriumf under Blinkfestivalen i Sandnes.

Sport: Etterpå viste det seg at han hadde fullført løpet uten to hele staver, skriver NRK. Begge manglet pigger.

Heggen og Mathias Holbæk var i en finale der tre av seks løpere kom fra Sveits.

Ingrid Bergane Aabrekk var best blant kvinnene. Hun spurtet forbi tvillingene Tiril og Lotta Udnes Weng på oppløpet.

Tidligere på kvelden tok Weng-søstrene seg til finalen med hver sin heatseier. Begge har falt ut av langrennslandslaget etter en lengre periode med svake prestasjoner.

Annonse

– Det er litt sjokk å gå sprint igjen, for det begynner å bli omtrent et halvt år siden sist, sa Lotta Udnes Weng til NRK.

Johannes Høsflot Klæbo skulle vært Blinkfestivalens store trekkplaster, men sist vinters suverene OL-konge trakk seg tidligere i uken. I meldingen sto det at han hadde «hanglet noen dager».

Profiler som Erik Valnes, Even Northug og Ansgar Evensen forsvant ut allerede i kvartfinalen.

(©NTB)

Annonse
Live
Neste
Spilles
Forrige