Lokalt
Haugesund-politiker innstilt som Frps fylkesordførerkandidat
Svein Erik Indbjo fra Haugesund er innstilt som Fremskrittspartiets fylkesordførerkandidat i Rogaland foran fylkestingsvalget i 2027.
Politikk: Nominasjonsnemnda i Rogaland Frp har plassert Indbjo øverst på sitt forslag til fylkestingsliste.
Indbjo er i dag fylkesvaraordfører i Rogaland og har dermed allerede en sentral rolle i fylkespolitikken.
– Kan bygge samarbeid
Stortingsrepresentant Kristoffer Sivertsen, som leder nominasjonsnemnda, mener Haugesund-politikeren har vist at han kan få gjennomslag for partiets politikk.
– Vi tror at Svein Erik Indbjo er den rette til å sørge for å prioritere det viktigste først og bidra til å stoppe sløsingen i fylket, sier Sivertsen i en pressemelding.
Han trekker også fram Indbjos evne til å samarbeide med andre partier.
– Indbjo har i denne perioden vist at han kan bygge samarbeid og få gjennomslag for viktige Frp-saker. Det vil vi at han skal bygge videre på, sier Sivertsen.
Gimre og Frøyland på de neste plassene
Nominasjonsnemnda foreslår Renate Gimre fra Sola på andreplass på listen.
På tredjeplass er Hanne Frøyland fra Sandnes, som er leder i Rogaland FpU.
Nominasjonsnemndas forslag skal behandles av partiet før den endelige fylkestingslisten til valget i 2027 er klar.
