Connect with us

NTB

Hamilton-drama i Madrid – måtte bryte etter bremsesvikt

Formel 1-runden i Madrid ble et mareritt for Lewis Hamilton. Briten måtte bryte allerede etter få runder med store bremseproblemer. Formel 1-runden i Madrid ble et mareritt for Lewis Hamilton. Briten måtte bryte allerede etter få runder med store bremseproblemer.

Publisert

den

Støtt Radio Haugaland
Lewis Hamilton fikk kjempetrøbbeli Madrid. Foto: Manu Fernandez / AP / NTB

Formel 1-runden i Madrid ble et mareritt for Lewis Hamilton. Briten måtte bryte allerede etter få runder med store bremseproblemer.

Sport: Kun et par runder var kjørt av det historiske Grand Prix-løpet på den nye bybanen i Madrids da Hamilton åpenbart fikk problemer. Briten ble overraskende forbikjørt av flere rivaler.

Noen runder deretter måtte Hamilton kjøre inn i depotet.

– Jeg klarer nesten ikke stanse bilen, klaget briten over teamradioen.

Det har stormet rundt Ferrari-teamet den siste tiden. Under VM-runden i Italia sist helg havnet Hamilton og lagkamerat Charles Leclerc i klinsj. Hamilton mente monegaskeren presset ham av banen og kom med krasse uttalelser etterpå.

Annonse

Det fikk teamsjef Fred Vasseur til å fastslå at den slags episoder ikke på noen måte gagner teamet.

– Det går ikke Ferrari sin vei denne sesongen. Det er teknisk trøbbel, det er kommunikasjonstrøbbel. Alt er trøbbel, sa Viaplay-ekspert Stein Pettersen.

Viaplays kommentatorer stusset for øvrig over at ikke Hamilton umiddelbart slapp lagkamerat Charles Leclerc forbi seg da han fikk trøbbel i Madrid søndag.

– Det var i hvert fall fire-fem svinger for sent, sa Pettersen da briten omsider lot monegaskeren kjøre forbi.

Regjerende verdensmester Norris sto i første startspor i søndagens Grand Prix-løp etter seier i lørdagens kvalifisering. Han så tidlig ut til å ha festet grepet om seieren, men så gjorde teamet en feil da det ble såkalt virtuell sikkerhetsbil etter en avkjøring av Lance Stroll.

Annonse

McLaren-ledelsen valgte å ta inn Norris i depotet, samtidig som det ble grønt lys igjen for å kjøre for fullt. I tillegg slet man unormalt mye med å få av et av dekkene til Norris. Dermed tok pitstoppet altfor lang tid.

– Det er rett og slett en tabbe, sa Pettersen i Viaplay-studioet.

Vel tilbake på banen igjen var Norris passert av en rekke førere.

Løpet i Madrid pågår fortsatt.

(©NTB)

Annonse
Live
Neste
Spilles
Forrige