Connect with us

NTB

Halvorsen langt bak i VM i gateløp: – Småseigt

Andreas Fjeld Halvorsen løp inn til en 22.-plass på én engelsk mil i VM i gateløp i København lørdag formiddag. Andreas Fjeld Halvorsen løp inn til en 22.-plass på én engelsk mil i VM i gateløp i København lørdag formiddag.

Publisert

den

Støtt Radio Haugaland
Andreas Fjeld Halvorsen leverte ikke et toppløp på én engelsk mil i VM i gateløp lørdag. Her fra EM i Birmingham tidligere i sesongen. Foto: Beate Oma Dahle / NTB

Andreas Fjeld Halvorsen løp inn til en 22.-plass på én engelsk mil i VM i gateløp i København lørdag formiddag.

Sport: Halvorsen var vanskelig å få øye på i det store feltet som beveget seg opp de lange, rette gatene i den danske hovedstaden.

– Det var noe annet enn baneløping, ja. Det var litt småseigt. Jeg merket at det var noe helt annet enn å løpe med piggsko på bane, jeg stivnet litt mer enn jeg hadde forventet og håpet, sa han til NRK.

Yared Nuguse var det antatt sterkeste kortet som stilte til start. Amerikaneren tok tidlig teten og forsøkte å styre løpet fra front.

Det straffet seg på oppløpet der han ble forbiløpt av tyske Robert Farken.

Annonse

Moa Bollerød ble nummer 32.

Senere lørdag skal Jakob Ingebrigtsen og Narve Gilje Nordås ut på fem kilometer samme sted.

(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige