Menu
Erling Braut Haaland ses ofte med sikkerhetsansvarlig Geir Ellefsen i nærheten når han er på samling med Norge. Foto: Fredrik Varfjell / NTB

Haaland støtter Ellefsen – sikkerhetssjefen slår tilbake mot mediene

Geir Ellefsen får ros fra Erling Braut Haaland etter en turbulent uke. Selv anklager landslagets sikkerhetsansvarlig aviser for å jage i flokk.

Av NTB | 27.06.2025 20:14:02

Sport: Haaland la fredag ut en støttemelding til Ellefsen på Instagram.

– Greieste og mest omsorgsfulle personen jeg har møtt etter moren min, skrev storscoreren.

Teksten var lagt på et bilde av Haaland som omfavner Ellefsen.

Ellefsen, som er ansatt som sikkerhetsrådgiver i Norges Fotballforbund, hadde ansvaret for sikkerheten da Martin Ødegaard og Helene Spilling Ødegaard giftet seg i Gjerdrum kirke sist helg. Måten han løste oppgaven på, har skapt store overskrifter.

I et intervju til Bergensavisen svarer Ellefsen slik på spørsmål om hvordan de siste dagene har vært:

– Storavisene har slått seg sammen og jager, men jeg har sterk psyke.

– Jeg har jobbet som sikkerhetssjef i NFF i 26 år og aldri fått en klage fra mediene, så dette er spesielt. Jeg vet ikke hva som har trigget dette, og tør ikke tenke på det heller. Men det har kanskje noe med det bryllupet å gjøre.

Ellefsen er også blitt anklaget for å ha truet TV 2 og NRK med innskrenket tilgang til herrelandslaget. Selv har han hevdet at det ble sagt med glimt i øyet og et smil om munnen.

69-åringen er anmeldt av Dagbladet for kroppskrenkelse etter en konfrontasjon der han tilsynelatende fysisk flytter avisens journalist fra stedet hun dekket begivenheten.

Bergenseren stusser over medietrykket.

(©NTB)

Flere nyheter: