Connect with us

NTB

Gullsmedranet på Frogner – to personer er siktet

To menn i 30-årene som er siktet for grovt ran av gullsmeden West Sølv og Mynt i Oslo, ble fredag varetektsfengslet i Norge, melder NRK. To menn i 30-årene som er siktet for grovt ran av gullsmeden West Sølv og Mynt i Oslo, ble fredag varetektsfengslet i Norge, melder NRK.

Publisert

den

Støtt Radio Haugaland
Tidlig i oktober ble en gullsmed på Frogner ranet, nå er to personer siktet. Foto: Beate Oma Dahle / NTB

To menn i 30-årene som er siktet for grovt ran av gullsmeden West Sølv og Mynt i Oslo, ble fredag varetektsfengslet i Norge, melder NRK.

Innenriks: De to mennene ble pågrepet i Polen 1. oktober, etter å ha vært internasjonalt etterlyst.

Politiet mener det er grunn til å tro at de to vil prøve å unndra seg straff. De viser til at mennene forlot Norge kun noen timer etter ranet, i samme bil som ble brukt under ranet.

NRK opplyser videre at mennene er rumenske statsborgere, uten tilknytning til Norge. De ankom Norge dagen før ranet, ifølge kjennelsen.

De siktede erkjenner ikke straffskyld, men har samtykket til varetektsfengsling i fire uker.

Annonse

(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige