Menu
En gullsmed i Grimstad sentrum ble utsatt for et 10. juli. Politiet jakter på én gjerningsperson, som nå skal befinne seg i sitt hjemland. Foto: Elisabeth G Altenborg / NTB

Gullsmedraner fortsatt på frifot – var varig utvist fra Norge

Mannen som er siktet for et gullsmedran i Grimstad, er tidligere dømt for et gullsmedran i Oslo. Etter dette ble han varig utvist fra Norge.

Av NTB | 25.07.2025 11:24:26

Kriminalitet og rettsvesen: Helles Gull & Sølv i Grimstad sentrum ble utsatt for et ran 10. juli. Politiet har siktet en person, som ennå ikke er pågrepet.

Politiadvokat Vanja Bruvoll bekrefter overfor Agderposten at den antatte gjerningspersonen etter all sannsynlighet oppholder seg i hjemlandet.

– Vi har fått svar fra grensekontrollen om at han har passert grensen til hjemlandet sitt, så på et tidspunkt har han reist tilbake. Sånn sett letes det ikke aktivt etter han i Norge, men han skal etterlyses internasjonalt, sier Bruvoll til avisen.

Hun opplyser at mannen også er domfelt for et gullsmedran i Oslo i 2018. Her skal han ha brukt en gasspistol mot to ansatte og truet til seg varer for drøyt 3,5 millioner kroner.

– Den gang ble han dømt til tre års fengsel og ble varig utvist fra Norge, sier Bruvoll.

På bakgrunn av mannens varige utvisning fra Norge, er han også blitt siktet for brudd på innreiseforbud.

(©NTB)

Flere nyheter: