Menu
Viktor Hovland sliter i Memorial-turneringen i Ohio. Foto: George Walker IV / AP / NTB

God avslutning pyntet på slitsom dag for Viktor Hovland

Viktor Hovland slet underveis på 3. runde i Memorial-turneringen i golf i Ohio, men birdie på de to siste hullene ga ham en opptur på tampen.

Av NTB | 31.05.2025 22:12:57

Sport: Tidligere måtte han tåle to dobbeltbogeyer. Han var fem slag over par for dagen før de to siste hullene. Med en 75-runde falt han ytterligere på listene og ligger på en delt 36.-plass før siste dag.

Hovland er seks slag over par totalt etter tre runder, i en turnering som har vært preget av vanskelige vindforhold og få runder under par.

Hovland fikk dagens første bogey på 2. hull og en dobbeltbogey på hullet etter. Dagens første birdie kom på 6. hull, men med bogey på 9. hull var han tre slag over par halvveis.

Verre ble det med dobbeltbogey på 10. hull. Så ble det birdie på 13. hull og bogey på 15. hull før han greide birdie på både 17. og 18. hull. Birdieputten på 17. hull var i tillegg veldig lang.

Ifølge Max slet Hovland med vanskelige vindforhold.

– Frustrerende, mye dårlig i dag. I så tøffe forhold blir jeg fort avkledd, dessverre, sier han.

Med dagens nest beste runde – fire slag under par – spilte verdensener Scottie Scheffler fra USA seg opp i ledelsen sammenlagt, åtte slag under par. Så følger landsmannen Ben Griffin (-7) og canadiske Nick Taylor (-5). Østerrikeren Sepp Straka hadde dagens beste runde, seks slag under par. Med det spilte han seg opp hele 27 plasseringer, til en delt fjerdeplass, tre slag under par sammenlagt.

(©NTB)

Flere nyheter: