Fredrikstad selger Fallou Fall – på vei til USA
Fredrikstad slipper midtstoppertalent Fallou Fall til MLS-klubben St. Louis City.
Sport: I en melding bekrefter FFK at partene er enige om betingelsene for en overgang. Fallou reiser nå til USA for å fullføre prosessen.
Den 21 år gamle senegaleseren har imponert stort i Eliteserien denne sesongen. Flere utenlandske klubber har vist interesse for talentet, men reisen går til USA for å prøve lykken.
Fall kom på lån fra franske Reims i fjor sommer før Fredrikstad benyttet seg av en opsjon i avtalen og gjorde han til en permanent signering tidligere i vår.
Han har vært på banen i nesten alle kamper for de rødhvite i årets sesong og har vært en sentral brikke i forsvaret.
I St. Louis blir han lagkamerat med den norske duoen Conrad Wallem og Tomas Totland. Klubben endte utenfor sluttspillplass i MLS forrige sesong.
Klubben sliter fortsatt i årets sesong og ligger langt nede på tabellen i ligaens vestlige avdeling.
(©NTB)