Connect with us

NTB

Fredrikstad reddet poeng – TIL-stopper så rødt

Tromsø var lenge best på Fredrikstad stadion og tok ledelsen, men et rødt kort åpnet døren for FFK i 1-1-kampen. Tromsø var lenge best på Fredrikstad stadion og tok ledelsen, men et rødt kort åpnet døren for FFK i 1-1-kampen.

Publisert

den

Støtt Radio Haugaland
Leon Hien fikk rødt kort i denne situasjonen. Foto: Thomas Andersen / NTB

Tromsø var lenge best på Fredrikstad stadion og tok ledelsen, men et rødt kort åpnet døren for FFK i 1-1-kampen.

Sport: Kampen var Fredrikstads fjerde strake uten seier i Eliteserien, men østfoldingene har samtidig bare tapt én gang på den tiden.

Søndag hadde Tromsø tidlig de største sjansene og tok ledelsen etter 25 minutter.

TIL kom på en overgang mot et mindretall FFK-forsvarere, men Troy Nyhammer så ikke etter pasningsalternativer og scoret selv med en suser langs bakken fra 20 meter.

Like etter pause ble gjestene redusert til ti mann da Leon Hien stemplet Bryan Fiabema i låret. Det ga Fredrikstad en mulighet til å komme tilbake, og etter en drøy time stusset Fredrik Holmé inn 1-1-målet.

Annonse

Fredrikstad greide deretter ikke å feste et særlig stort trykk på gjestene, og det ebbet ut i uavgjort tross en stor Fredrikstad-sjanse på overtid. Johannes Hunnelvoll Nuñes’ skudd ble stoppet av TIL-keeper Jakob Rønning-Haugaard.

FFK, som ligger på åttendeplass i Eliteserien, tok sin hittil siste ligaseier mot Lillestrøm i slutten av august.

TIL er på tredjeplass, men Molde kan overta den plassen dersom det blir seier over LSK senere søndag.

Fredrikstad skal i neste runde gjeste serieleder Viking.

TIL har KFUM Oslo på hjemmebane før de også skal møte Viking senere i oktober.

Annonse

(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige