Connect with us

NTB

Fransk discodiva anklager Miley Cyrus for plagiat

Den franske sangeren Amanda Lear mener Miley Cyrus har plagiert en av hennes sanger fra 70-tallet. Den franske sangeren Amanda Lear mener Miley Cyrus har plagiert en av hennes sanger fra 70-tallet.

Publisert

den

Støtt Radio Haugaland
Amanda Lear mener Miley Cyrus har plagiert en låt hun slapp i 1978. Foto: Daniel Cole / AP / NTB

Den franske sangeren Amanda Lear mener Miley Cyrus har plagiert en av hennes sanger fra 70-tallet.

Utenriks: Lear har vært både modell og artist, og var muse for maleren Salvador Dalí og datet Rolling Stones-gitarist Brian Jones.

Lear mener Cyrus plagierer låta «The Sphinx« i sin nye låt «Redlights».

Cyrus slapp sitt tiende album «Bass Persuades» forrige fredag, en ti spor lang dansepop-skive som inkluderer balladen «Redlights».

– Takk, Miley, for at du kopierer min sang «The Sphinx»! Jeg er smigret, skrev Lear på sosiale medier søndag med emneknaggene «ripoff» og «copycat».

Annonse

– Jeg har aldri hatt noe ønske om å være tvistegjerrig, men plateselskapet mitt Universal og de som publiserte låta mi som jeg skrev teksten til, ønsker at plagiatet erkjennes, sier Lear til nyhetsbyrået AFP mdang.

– Jeg påpekte bare situasjonen ved å takke Miley Cyrus og la til at jeg var smigret. Jeg truet aldri med søksmål eller hevn, legger hun til.

Cyrus har så langt ikke kommentert påstanden om plagiat.

(©NTB)

Annonse
Live
Neste
Spilles
Forrige