Connect with us

NTB

Fossesholm dropper Kollen-renn: – Kroppen responderte ikke som forventet

Published

on

Helene Marie Fossesholm i aksjon på 20 kilometer i Holmenkollen lørdag. Foto: Christoffer Andersen / NTB

Helene Marie Fossesholm stiller ikke til start på søndagens 10 kilometer fri teknikk i Holmenkollen. 23-åringen fikk det tøft på 20-kilometeren lørdag.

Sport: Fossesholm endte helt nede på 43.-plass og var slått med over fem og ett halvt minutt av vinner Therese Johaug. Som en konsekvens av det hopper hun nå av verdenscuprunden på hjemmebane.– Kroppen responderte ikke som forventet for Helene i dag, og derfor starter hun ikke søndag. Helene sikter seg nå inn på å komme i form til Skandinavisk Cup på Gålå neste helg, sier landslagstrener Sjur Ole Svarstad til NTB.
Fossesholm leverte solide resultater før og etter jul og slo seg dermed inn i den norske VM-troppen. I Granåsen fikk hun imidlertid ikke plass på noen distanser.
23-åringen har de siste årene hatt diverse helseproblemer.
Maren Wangensteen (Øystre Slidre) erstatter Fossesholm i søndagens renn.
(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige