Connect with us

NTB

Forsvarssjefen sier han ikke forstår Israels Gaza-plan

Published

on

Forsvarssjefen, general Eirik Kristoffersen, sier det er vanskelig for ham å se hva Israel skal oppnå. – Det de har sagt etter Hamas’ terrorangrep 7. oktober, var at de skal knuse Hamas. Hva det betyr, er uklart for meg. Foto: Lise Åserud / NTB

Forsvarssjef Eirik Kristoffersen sier det er uklart hva Israel egentlig mener med å knuse Hamas.

Krig og konflikter: Israel har gjennomført voldsomme bombeangrep i Gaza i over tre uker og drept mange tusen sivile. Forsvarssjef Eirik Kristoffersen er rystet av det han ser.– Det er en forferdelig krig som pågår. Sivile kvinner, barn, eldre, syke og skadde er de som betaler den høyeste prisen for det som skjer i Gaza, sier han til Klassekampen.
Han sier det er vanskelig for ham å se hva Israel skal oppnå.
– Det de har sagt etter Hamas’ terrorangrep 7. oktober, var at de skal knuse Hamas. Hva det betyr, er også uklart for meg.
– Betyr det å ta ut den militære delen av Hamas? Betyr det å ødelegge all infrastrukturen Hamas har i Gaza? Betyr det å ta lederne til Hamas? Det vet jeg ikke, sier Kristoffersen.
(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige