Connect with us

NTB

Justisministeren: – Familier og berørte av denne hendelsen i Halden har min medfølelse

Justisminister Astri Aas-Hansen (Ap) sier hun føler med de berørte etter skytingen i Halden, der to personer er drept. Justisminister Astri Aas-Hansen (Ap) sier hun føler med de berørte etter skytingen i Halden, der to personer er drept.

Publisert

den

Støtt Radio Haugaland
Justis- og beredskapsminister Astri Aas-Hansen (Ap) sier hun føler med de involverte etter skytingen i Halden søndag. Foto: Ole Martin Wold / NTB

Justisminister Astri Aas-Hansen (Ap) sier hun føler med de berørte etter skytingen i Halden, der to personer er drept.

Innenriks: – Familier og berørte av denne hendelsen i Halden har min medfølelse, sier Aas-Hansen i en uttalelse til NTB.

To personer er skutt og drept. En annen er hardt skadet og fløyet til sykehus for behandling, sa politiet søndag formiddag. Hendelsen skal ha skjedd utenfor Halden sentrum.

– Jeg er informert om at politiet nå etterforsker hva som har skjedd. De opplyser også at det ikke lenger er fare for andre, og at en gjerningsperson bak denne alvorlige hendelsen er under kontroll.

– Nå er det viktig å la politiet gjøre sin jobb, og at pårørende blir tatt godt vare på.

Annonse

Politiet har pågrepet en person etter skytingen, som skjedde i 7.30-tiden utenfor Halden søndag morgen.

(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige