Menu
Pep Guardiola og Manchester City røk på poengtap mot Southampton lørdag. Her fra forrige måned. Foto: Kirsty Wigglesworth / AP Photo / NTB

Erling Braut Haaland målløs i comebacket – Manchester City tapte poeng mot tabelljumboen

Erling Braut Haaland greide ikke å slå tilbake med scoring i returen etter skade da Manchester City spilte 0-0 mot Southampton i Premier League lørdag.

Av NTB | 10.05.2025 18:03:00

Sport: Southampton ble klar for nedrykk for flere runder siden, men holdt unna for Citys stjernegalleri på eget gress. Lørdagens poeng sørger for at de unngår å gjenta poengfangsten til Derby (11) fra katastrofesesongen 2007/08.

Haaland har vært ute av City-laget siden slutten av mars, men var tilbake fra start mot Southampton. Der greide han ikke å gjøre seg gjeldende, og City tapte to poeng i kampen om Champions League-plassene.

City har viktige kamper i vente og trenger Haaland i sesonginnspurten. De lyseblå er nummer tre på tabellen og kjemper om Champions League-spill den kommende sesongen. Lørdag om en uke møter de Crystal Palace i finalen i FA-cupen.

Nordmannens retur er også gode nyheter for landslagstrener Ståle Solbakken. Nå har han gode håp om at storscoreren er kampklar og i form til VM-kvalifiseringsmøtene med Italia og Estland i begynnelsen av neste måned.

(©NTB)

Flere nyheter: