NTB
Dolce & Gabbana må klare seg uten Gabbana
Stefano Gabbana (63), en av medstifterne bak luksusmerket Dolce & Gabbana, trekker seg som styreformann. Stefano Gabbana (63), en av medstifterne bak luksusmerket Dolce & Gabbana, trekker seg som styreformann.

Stefano Gabbana (63), en av medstifterne bak luksusmerket Dolce & Gabbana, trekker seg som styreformann.
Utenriks: Gabbana trakk seg fra stillingen 1. januar, som «en naturlig del av organisatorisk utvikling og styringsendring», meddeler selskapet fredag.
– Fratredelsen har ingen innvirkning på den kreative virksomheten som utføres av Stefano Gabbana, het det i en uttalelse fredag, ifølge Bloomberg.
Det er ifølge nyhetsbyrået AFP Alfonso Dolce som tar over Gabbanas stilling. Alfonso Dolce er broren til medstifter Domenico Dolce.
Gabbana vurderer også hva han skal gjøre med sin andel på 40 prosent av selskapet, samtidig som det pågår en ny forhandlingsrunde om å refinansiere 450 millioner euro i gjeld, melder Bloomberg.
Selskapet ville ikke kommentere gjeldssaken.
Både Dolce og Gabbana deltok under moteuken i Milano i februar, og begge to gikk på catwalken etter motevisningen til merket.
(©NTB)
