NTB
Dødstallet etter Kyiv-skyting stiger til sju
En mann har dødd av skadene han ble påført i skytingen i Kyiv lørdag. Seks personer ble dept i selve angrepet ved et supermarked. En mann har dødd av skadene han ble påført i skytingen i Kyiv lørdag. Seks personer ble dept i selve angrepet ved et supermarked.

En mann har dødd av skadene han ble påført i skytingen i Kyiv lørdag. Seks personer ble dept i selve angrepet ved et supermarked.
Utenriks: – Offeret var i en svært kritisk tilstand. Leger kjempet for hans liv, men dessverre klarte de ikke å redde ham, skriver Kyiv-ordfører Vitalij Klitsjko.
Sju er fortsatt innlagt på sykehus med skader. Blant dem er fire fortsatt under intensivbehandling. Et barn er blant de innlagte.
Skytingen fant sted ved et supermarked i et boligområde sør i byen. Den mistenkte gjerningspersonen ble drept i det politiet forsøkte å pågripe ham, ifølge innenriksminister Ihor Klymenko.
(©NTB)