Connect with us

Lokalt

Død person funnet under søk etter savnede Sverre Søvik

Publisert

den

Støtt Radio Haugaland
Politiet mener de har funnet den savnede - død. Nyhetsgrafikk: Radio Haugaland

En død person ble fredag ettermiddag funnet i sjøen i Krossen mellom Hasseløy og Risøy i Haugesund sentrum. Funnet ble gjort i forbindelse med søket etter savnede Sverre Søvik (21).

SAVNET: Politiet opplyser at personen ennå ikke er formelt identifisert, men at det ikke er grunn til å tro at det er andre enn den savnede 21-åringen.

Funnet på seks meters dyp

Personen ble oppdaget på rundt seks meters dyp ved hjelp av et undervannskamera. Søket var organisert av frivillige.

– Det ble identifisert en person på seks meters dyp ved hjelp av et undervannskamera. Dette søket ble organisert av frivillige. Politiet fikk melding om funnet klokken 14.36 og rykket ut til stedet sammen med brannvesenet, sier innsatsleder Tore Frøyland-Jensen.

Den døde personen er hentet opp av sjøen og blir tatt i land i et skjermet område.

Annonse

Pårørende er informert

Politiet opplyser at ingen andre personer er meldt savnet i området. Pårørende til Sverre Søvik er informert om funnet.

Politiet har ikke grunn til å tro at den døde personen har vært utsatt for noe kriminelt.

Vedkommende vil bli sendt til obduksjon. Formell identifisering gjenstår.

Les mer
Annonse
Live
Neste
Spilles
Forrige