NTB
De rødgrønne partiene avlyser nytt drivstoffmøte: – Ikke behov
Senterpartiet og Arbeiderpartiet opplyser at det ikke blir noe nytt møte om drivstoffavgiftene fredag. Senterpartiet og Arbeiderpartiet opplyser at det ikke blir noe nytt møte om drivstoffavgiftene fredag.
Senterpartiet og Arbeiderpartiet opplyser at det ikke blir noe nytt møte om drivstoffavgiftene fredag.
Innenriks: – Jeg har snakket med alle de rødgrønne partiene i løpet av formiddagen, og vi er enige om at det ikke er behov for et møte i dag, sier Arbeiderpartiets finanspolitiske talsperson Tuva Moflag til NTB.
Hun opplyser at de vil fortsette å ha kontakt med de rødgrønne budsjettpartnerne på ordinært vis framover.
– Vi hadde et godt møte i går der vi snakket om situasjonen. Arbeiderpartiet var klare på at det ikke er ekstraordinært høye priser nå, sier hun.
De rødgrønne partiene møttes torsdag til et møte, etter at Senterpartiet hadde krevd at de midlertidige kuttene i drivstoffavgiftene skulle forlenges til etter 1. september.
Senterpartiet har truet med å gå til de borgerlige partiene for å sikre flertall for dette. Men torsdag kveld avklarte Høyre tydelig at de ikke ønsker å være med på det nå. Dermed vil det heller ikke være flertall for en videreføring av kuttene på borgerlig side.
– Økte avgifter vil ramme næringsliv og folk som er avhengig av bilen rundt i Norge, og det er særdeles uklokt av stortingsflertallet å presse det gjennom, sier Senterpartiets leder Trygve Slagsvold Vedum i en pressemelding.
(©NTB)
