Connect with us

NTB

En til sykehus med alvorlige skader etter knivangrep på Skøyen i Oslo

En person ble kjørt til sykehus med skader og en annen person til legevakt etter et basketak med en mann som truet med kniv på Skøyen i Oslo. En person ble kjørt til sykehus med skader og en annen person til legevakt etter et basketak med en mann som truet med kniv på Skøyen i Oslo.

Published

on

Politiet rykket ut med flere patruljer til Hoffsveien ved Møllhausen Torg på Skøyen etter at en person truet vektere med kniv onsdag. Foto: Javad Parsa / NTB

En person ble kjørt til sykehus med skader og en annen person til legevakt etter et basketak med en mann som truet med kniv på Skøyen i Oslo.

Innenriks: Hendelsen skjedde onsdag ettermiddag på Møllhausen Torg på Skøyen i Oslo ved 13-tiden. Det var i forbindelse med at gjerningspersonen skal ha blitt tatt for tyveri av to vektere at basketaket oppsto.

De første opplysningene fra politiet gikk på at en person skulle ha kommet alvorlig eller kritisk til skade og ble sendt til sykehus.

– Siste opplysninger er at det skal gå bra med den som ble betegnet som alvorlig/kritisk skadet, skriver operasjonsleder Guro Sandnes i politiloggen.

Den andre var påført skader betegnet som mindre alvorlige, og ble kjørt til legevakten.

Annonse

– Den pågrepne er en mann i 40-årene. Vi har ikke opplysninger om at gjerningspersonen er skadet, skriver Sandnes.

– Vi har tatt kontroll på personen som har truet med kniv. Vi har fått melding om at to personer skal være skadet, uvisst om dette er ved bruk av gjenstand eller som følge av basketaket, skriver Sandnes.

Hun opplyser at det ikke er flere som er skadet, og at det ikke er fare for andre personer.

Live
Neste
Spilles
Forrige