NTB
Brasil-stjerne pådro seg muskelskade – kan miste flere kamper
Raphinha har fått påvist en skade i låret og må gjennom behandling, men Brasil håper å få ham spilleklar til senere i fotball-VM. Raphinha har fått påvist en skade i låret og må gjennom behandling, men Brasil håper å få ham spilleklar til senere i fotball-VM.

Raphinha har fått påvist en skade i låret og må gjennom behandling, men Brasil håper å få ham spilleklar til senere i fotball-VM.
Sport: Barcelona-spilleren fikk trøbbel i kampen mot Haiti fredag. I etterkant har undersøkelser avdekket en muskelskade i låret, opplyser Brasils landslag lørdag.
Skaden skal ikke være så alvorlig at han reiser hjem fra VM. Kantspilleren skal nå gjennom behandling, og håpet er at han kommer raskt tilbake i spill. Ifølge avisen Globo blir Raphinha ute i to uker, og at han dermed kan være tilgjengelig for en eventuell åttedelsfinale.
Raphinha spilte hele åpningskampen mot Marokko før han måtte av før pause mot Haiti. Brasil står med fire poeng så langt og møter Skottland i siste puljekamp.
Fra før råder det usikkerhet rundt en annen kantspiller i laget, Neymar. Han har mistet begge de to første kampene.
(©NTB)
