Connect with us

Lokalt

Beruset mann i 30-årene havnet i arresten i Haugesund

Publisert

den

Støtt Radio Haugaland
Illustrasjonsfoto: Heiko Junge / NTB

En mann i 30-årene fikk en kort kveld på byen tirsdag etter at politiet måtte rykke ut til et utested i Haugesund. Mannen var så beruset at han ble tatt med til arresten.

Orden: Klokken 19.50 tirsdag kveld fikk politiet melding om en overstadig beruset gjest ved et utested i sentrum.

En politipatrulje rykket ut og kom raskt i kontakt med mannen i 30-årene. Han ble deretter fraktet til arresten på Haugesund politistasjon.

Måtte overnatte i arresten

– Han ble tatt med til arresten etter politilovens paragraf 9, opplyser vaktsjef Ingvild Vea.

Mannen satt fortsatt i arresten ved 22-tiden tirsdag kveld.

Annonse

– Han blir værende her til han blir edru, sier Vea.

Politilovens paragraf 9 gir politiet adgang til å innbringe berusede personer som forstyrrer ro og orden, er til fare for seg selv eller andre, eller forulemper andre.

Personer som innbringes etter denne bestemmelsen, kan ikke holdes i arrest lenger enn nødvendig og skal løslates senest når de er blitt edru.

Live
Neste
Spilles
Forrige