Sport
Aursnes seiler opp som «nødløsning» mot Elfenbenskysten: – Var strålende
Fredrik Aursnes kan bli mannen som erstatter Julian Ryerson på Norges høyreback i 16-delsfinalen i VM mot Elfenbenskysten – dersom Ryerson ikke blir skadefri. Fredrik Aursnes kan bli mannen som erstatter Julian Ryerson på Norges høyreback i 16-delsfinalen i VM mot Elfenbenskysten – dersom Ryerson ikke blir skadefri.

Fredrik Aursnes kan bli mannen som erstatter Julian Ryerson på Norges høyreback i 16-delsfinalen i VM mot Elfenbenskysten – dersom Ryerson ikke blir skadefri.
Fotball-VM: Aursnes fikk overraskende for mange sjansen på Norges høyreback i fredagens gruppefinale mot Frankrike. Etterpå fikk han mye skryt av Ståle Solbakken.
– Aursnes var strålende som høyreback, sa landslagssjefen til NRK – og svarte deretter følgende på om Aursnes kan erstatte Ryerson i cupspillet:
– Da har vi i hvert fall dekning hvis Julian ikke kommer tilbake.
I NRKs studio var ekspert Eirik Horneland krystallklar.
– Ryerson kommer ikke til å være klar, tror jeg. Den kampen kommer for tidlig for han. Jeg tror jeg hadde valgt Fredrik Aursnes fra start. Jeg synes han spiller modent og voksent i alle kamper jeg ser han. Jeg har en enorm tillit til han, sa trenerprofilen.
Ekspertkollega Andrine Hegerberg kastet seg på:
– Og han er én som ikke gjemmer seg. På returløpene mot Mbappé var det én som tok full pinne hjemover. Han tok enhver duell, og han tok dem hundre prosent, sa hun.
Aursnes ble tatt med i VM-troppen etter å ha takket nei til landslaget i en lang periode. Nå kan veteranen, som til daglig spiller for portugisiske Benfica, for alvor bli en nøkkelmann for Solbakken i veien videre i VM.
Marcus Holmgren Pedersen er trolig alternativet til Aursnes dersom Ryerson må kaste inn håndkleet.
(©NTB)
