NTB
Arve Tellefsens telefon ringte i kong Haralds gravferd
Den verdenskjente fiolinisten Arve Tellefsen (89) beklager for at det var alarmen på telefonen hans som ringte under ett minutts stillhet i kong Haralds gravferd. Den verdenskjente fiolinisten Arve Tellefsen (89) beklager for at det var alarmen på telefonen hans som ringte under ett minutts stillhet i kong Haralds gravferd.
Den verdenskjente fiolinisten Arve Tellefsen (89) beklager for at det var alarmen på telefonen hans som ringte under ett minutts stillhet i kong Haralds gravferd.
Innenriks: Det bekrefter han selv overfor Aftenposten.
– Det var jo veldig uheldig at det skjedde under ett minutts stillhet. Jeg beklager på det dypeste, sier Tellefsen til Aftenposten.
Det skapte stor oppmerksomhet i Norge og i utlandet da det som hørtes ut som en telefonalarm, gikk av under gravferdsseremonien i Oslo domkirke onsdag.
Tellefsen sier han fikk hjelp av en ung soldat til å skru av mobilen før seremonien startet.
– Jeg slo den på flymodus. Men jeg går på medisiner, og klokken 13 gikk alarmen fordi jeg pleier å ta en medisin da. Den hadde jeg rett og slett glemt å slå av, sier han.
Tellefsen sier han i likhet med resten av befolkningen er veldig glad i dronning Sonja og kong Harald. Han har gått noen runder med seg selv om han skulle stå fram eller ei. Men han tror at kong Harald hadde forstått det.
– Han var en mann av godt humør, sier Tellefsen.
(©NTB)
