LIVESENTER
Menu
Enner Valencia satte inn straffen som ga Ecuador seieren. Foto: Patricio Teran / AP / NTB

Argentina tapte overraskende for Ecuador

Både Ecuador og Argentina er allerede klare for fotball-VM neste år. Sistnevnte stilte uten Lionel Messi og tapte kampen mellom de to tirsdag.

Av NTB | 10.09.2025 04:22:02

Sport: Ecuador er nummer 25 på Fifa-rangeringen og kunne ha vært en enkel motstander for regjerende verdensmester og verdensener Argentina. Slik ble det ikke.

Argentinas landslagssjef Lionel Scaloni lot Lionel Messi få hvile seg til MLS-klubbkamper og hadde ikke med superstjernen i troppen til bortekampen i Guayaquil.

I hans fravær var Nicolás Otamendi kaptein. I kampens 31. minutt fikk han rødt kort for å ha dyttet Enner Valencia i ryggen og hindret en klar målsjanse for Ecuador.

Valencia ble kampens eneste målscorer da han satte inn en straffe hele 13 minutter på overtid i første omgang, etter en langvarig var-vurdering.

Ecuadors Moisés Caicedo pådro seg det andre gule kortet i kampen i det 65. minutt og måtte gå i garderoben.

VM spilles i USA, Canada og Mexico neste år.

(©NTB)

Flere nyheter: