Connect with us

NTB

Antallet døde etter jordskjelvene i Venezuela har passert 5000

Tallet på døde etter jordskjelvene i Venezuela har nådd 5069, sier myndighetene i det søramerikanske landet. Tallet på døde etter jordskjelvene i Venezuela har nådd 5069, sier myndighetene i det søramerikanske landet.

Publisert

den

Mange har mistet hjemmene sine. Bildet er fra La Guaira, på kysten like nord for hovedstaden Caracas, 6. juli, om lag to uker etter skjelvene. Foto: Ariana Cubillos / AP / NTB

Tallet på døde etter jordskjelvene i Venezuela har nådd 5069, sier myndighetene i det søramerikanske landet.

Utenriks: Antallet personer som ble skadet i skjelvene, er uendret på 16.740, og de fleste av dem er utskrevet fra sykehus, opplyser nasjonalforsamlingens leder Jorge Rodriguez i en oppdatering fredag.

Rundt 20.000 personer er blitt hjemløse etter katastrofen og bor nå på midlertidige sentre, i skoler og idrettshaller, men mange bor også i overfylte teltleirer hvor det mangler vannforsyning og ordnede sanitærforhold.

To jordskjelv med styrke 7,2 og 7,5 rammet Venezuela med få minutters mellomrom onsdag 24. juni.

Dette var de kraftigste jordskjelvene i landet siden 1900.

Annonse

(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige