Connect with us

NTB

Alpinstjerne avslører tilbakeslag

Timon Haugan (29) fikk i sommer mer trøbbel med ryggen. Timon Haugan (29) fikk i sommer mer trøbbel med ryggen.

Publisert

den

Timon Haugan på Olympiatoppen hvor alpinlandslaget hadde sin årlige styrketest. Foto: Amanda Pedersen Giske / NTB

Timon Haugan (29) fikk i sommer mer trøbbel med ryggen.

Sport: Den profilerte alpinisten vant to verdenscuprenn forrige sesong. I OL var han 29 hundredeler unna bronsemedalje.

En rekke toppresultater ble gjennomført med tidvis smerter i ryggen. I sommer fikk treningen seg et nytt skudd for baugen.

– Det er bedre nå enn det var for et par uker siden. Jeg har egentlig brukt sommeren på å få ryggen bra, sier Haugan til NTB.

Nå forbereder 29-åringen seg på sin tiende sesong i verdenscupen. På Olympiatoppen inntok han en rolle på sidelinjen da resten av landslaget gjennomførte sin årlige «ironman-test».

Annonse

29-åringen forteller at han ble litt ivrig på en styrkeøkt som gjorde at det ble et tilbakeslag.

– Jeg la på litt ekstra kilo og fikk en liten smell i ryggen igjen. De siste to ukene har vært roligere for å få kontroll på ryggen. Det begynner det å bli nå, sier Haugan.

Oppdalingen endte som femtemann i slalåmcupen i fjor. I 2024 og 2025 ble det 3.-plass. Haugan er en klar medaljekandidat i disiplinen når alpin-VM går i gang i Crans Montana i Sveits neste år.

Han opplyser at ryggtrøbbelet ikke får noen konsekvenser for resten av planene i sesongoppkjøringen. Snart reiser han og resten av landslaget for et seks uker langt treningsopphold på New Zealand.

(©NTB)

Annonse
Live
Neste
Spilles
Forrige