NTB
AaFK-toppscorer ble nektet å dra i storebrorens bryllup – tangerte 29 år gammel målrekord
Katarina Dybvik Sunde (28) ville helst ha vært i bryllupet til storebroren. I stedet ble hun «tvunget» til å spille kamp for Aalesund mot Hønefoss i Toppserien. Det endte med sju mål i 8-1-seieren. Katarina Dybvik Sunde (28) ville helst ha vært i bryllupet til storebroren. I stedet ble hun «tvunget» til å spille kamp for Aalesund mot Hønefoss i Toppserien. Det endte med sju mål i 8-1-seieren.

Katarina Dybvik Sunde (28) ville helst ha vært i bryllupet til storebroren. I stedet ble hun «tvunget» til å spille kamp for Aalesund mot Hønefoss i Toppserien. Det endte med sju mål i 8-1-seieren.
Sport: Sju mål i en og samme kamp er tangering av scoringsrekorden til Trondheims-Ørns Randi Leinan fra 1997.
Fire av målene kom i 1. omgang, og de tre første mellom det 19.- og 28. minutt. Fem minutter før pause scoret Sunde også 5-0-målet.
I annen omgang scoret spissen ytterligere fire mål. Totalt er det blitt 13 scoringer i ligaen for spissen som spiller for overraskelseslaget i Toppserien denne sesongen. Det gjør henne til suveren toppscorer.
Men aller helst skulle kanskje Sunde vært uten de sju scoringene på hjemmebane lørdag. Da skulle nemlig broren Christer gifte seg med kvinnelandslagets keeper Cecilie Fiskerstrand.
– Jeg spurte om å få fri. Siden det er storebroren min tenkte jeg at det var mulig å spørre. Men da fikk jeg et nei, og det respekterer jeg, sier Dybvik Sunde til Sunnmørsposten.
Aalesunds trener ville ikke slippe henne fri fra kampen.
– Hun har vært en del av avgjørelsen. Dette er jobben hennes, og da må hun prioritere det. Selvfølgelig har man lyst til å være i brorens bryllup, men slik er det når man holder på med dette, sier trener Martin Lindmark.
(©NTB)