Connect with us

Lokalt

Ny runde med legerekrutering for Skudeneshavn

Published

on

Nesten halvparten av leger svarer i en undersøkelse at de ikke vet om de blir i jobben. Illustrasjonsfoto: Gorm Kallestad / NTB

Karmøy kommunestyre har vedtatt en plan for å forbedre fastlegedekningen, spesielt i Skudeneshavn.

Legekrise: Planen inkluderer å lyse ut inntil fire faste stillinger som fastleger ved Skudenes kommunale legesenter, melder Haugesunds avis.

Dersom rekrutteringsproblemene vedvarer, kan legetilbudet flyttes til et større kommunalt legesenter.

For å gjøre jobbene mer attraktive i Skudeneshavn, kommer en tilleggsordning. Denne gir praksiskompensasjon for sykefravær og barns sykdom inntil ti dager per år, skriver avisa.

I kommunestyremøtet ble det i tillegg vedtatt å fjerne automatikken i å flytte legetilbudet fra Skudeneshavn ved rekrutteringsproblemer.

Annonse

Endringen ble enstemmig vedtatt, og Karmøy går dermed i gang med ny rekruttering av leger til Skudeneshavn kommunale legesenter, melder avisa.

Live
Neste
Spilles
Forrige