Connect with us

NTB

Brenna: Eksamenskaoset skal følges opp

Published

on

Kunnskapsminister Tonje Brenna (Ap) vil at de yngste skoleelevene skal få mer tid til bøker og lesing i klasserommene. Foto: Heiko Junge / NTB

Problemene mange hadde da de gikk opp til eksamen mandag, skal følges opp, opplyser kunnskapsminister Tonje Brenna.

Utdanning: – Elever som skal opp i eksamen, skal være trygge på at feil ikke oppstår, sier kunnskapsminister Tonje Brenna til NTB.Ministeren sier at det ikke er rettferdig hvis noen ikke har fått nok tid.
– Nå skal Utdanningsdirektoratet og statsforvalterne skaffe seg oversikt over omfanget av de lokale problemene ved mandagens eksamensgjennomføring og følge opp dette i det videre arbeidet, sier hun.
Brenna sier hun er glad for at Utdanningsdirektoratet tok grep etter eksamenskaoset mandag. Dataproblemer gjorde at alle kom seint i gang – og for noen ble eksamen ødelagt.
– De aller fleste fikk logget seg inn etter en time, men det er klart at det oppleves stressende å få en slik start på dagen for alle de elevene som sto klare til å gjennomføre eksamen, sier Brenna.
(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige