NTB
Kilder: Tyskland har utstedt arrestordre på Libanons sentralbanksjef
Libanons mangeårige sentralbanksjef Riad Salameh anklages for å ha underslått hundrevis av millioner dollar fra landets statskasse, for deretter å ha hvitvasket pengene i utlandet. Selv nekter han for dette. Foto: AP / NTB
Tyskland har utstedt arrestordre på Riad Salameh, som i over 30 år har vært sentralbanksjef i Libanon, opplyser en sentralt plassert kilde til Reuters.
Kriminalitet og rettsvesen: Arrestordren på Salameh er i så fall den andre på under en uke. Frankrike utstedte arrestordre på 72-åringen 16. mai fordi han ikke møtte til et rettsmøte i en korrupsjonssak i Paris. Minst fem europeiske land etterforsker den libanesiske sentralbanksjefen for omfattende korrupsjon. Ifølge anklagene har han underslått flere hundre millioner dollar fra Libanons sentralbank og hvitvasket pengene i utlandet. Selv nekter han for dette.
Salameh er tidligere også tiltalt for underslag, bedrageri og hvitvasking i to ulike saker i Libanon.
(©NTB)
Les mer
