Menu
Politiet ved åstedet i Monterey Park. Foto: Jae C. Hong / AP / NTB

Medier: Politiet har omringet person mistenkt for masseskytingen i California

Det pågår en politiaksjon mot en bil i Los Angeles, som politiet mener er knyttet til gjerningspersonen i masseskytingen lørdag kveld.

Av NTB | 22.01.2023 20:44:58

Kriminalitet og rettsvesen: Flere politibiler omringet bilen i forstaden Torrance søndag morgen lokal tid, og det ble avfyrt skudd, skriver Los Angeles Times.

Nyhetsbyrået AFP melder at politiet har omringet den antatte gjerningsmannen, som politiet tidligere søndag uttalte var en mann av østasiatisk opprinnelse.

En politikilde sier til CNN at det pågår en politiaksjon som kan knyttes til masseskytingen lørdag der ti mennesker ble drept. Gjerningsmannen flyktet fra stedet rett etterpå.

I 22.20-tiden lørdag kveld lokal tid skjøt en mann rundt seg i et festlokale i forstaden Monterey Park. Ifølge kildene til Los Angeles Times hadde han et automatvåpen.

Mange mennesker var samlet i lokalet for å feire kinesisk nyttår. Fem kvinner og fem menn ble drept. I tillegg ble ti andre såret, og tilstanden er kritisk for flere.

Rundt 20 minutter senere gikk en mann inn i et annet festlokale i nabobyen Alhambra. Der oppsto det tumulter der han ble fratatt våpenet, og han skal så ha rømt.

Politiet jobber fortsatt med å se om disse hendelsene kan kobles sammen.

(©NTB)

Flere nyheter: