NTB
Kvinne funnet død i Stavanger – mann pågrepet
Kriminalteknikere undersøker et funn av en død person i Stavanger torsdag ettermiddag. En person er pågrepet og siktet i saken. Kriminalteknikere undersøker et funn av en død person i Stavanger torsdag ettermiddag. En person er pågrepet og siktet i saken.
Kriminalteknikere undersøker et funn av en død person i Stavanger torsdag ettermiddag. En person er pågrepet og siktet i saken.
Innenriks: Kvinnen var i midten av 20-årene, og den pågrepne er en mann i slutten av trettiårene, skriver politiet i Sørvest i en pressemelding.
– Basert på omstendighetene, og opplysninger til politiet, ble en person pågrepet på adressen, skriver politiet.
Vedkommende er siktet for overtredelse av straffelovens paragraf 288, om å ha unnlatt å gi hjelp til noen i hjelpeløs tilstand.
– Det er en relasjon mellom avdøde og siktede. Politiet er på stedet med kriminalteknikere og vi avhører vitner som kan ha opplysninger i saken, sier politiadvokat Kjetil Solhaug.
Den siktede mannen har fått oppnevnt advokat Helene Haugland som forsvarer.
– Jeg kan ikke kommentere saken for øyeblikket. Nå skal jeg bistå ham i avhør og sette meg inn i saken, sier hun til Stavanger Aftenblad.
Den avdøde vil bli obdusert for å avdekke dødsårsaken. Politiet er fremdeles i en tidlig fase i etterforskningen, understreker Solhaug.
(©NTB)
