Connect with us

Lokalt

Nye søk etter savnet mann i Haugesund

Politiet gjennomfører torsdag ettermiddag nye søk etter den 21 år gamle mannen som har vært savnet i Haugesund i en uke. Politiet gjennomfører torsdag ettermiddag nye søk etter den 21 år gamle mannen som har vært savnet i Haugesund i en uke.

Publisert

den

Støtt Radio Haugaland

Politiet gjennomfører torsdag ettermiddag nye søk etter den 21 år gamle mannen som har vært savnet i Haugesund i en uke.

Haugesund: Det er fra før gjennomført omfattende søk i sjøen utenfor kaia i Haugesund sentrum der Sverre Fjellet Søvik (21) sist ble observert, skrev politiet i en pressemelding tirsdag.

– Det er nå mye vind i området, og vi må tilpasse søket etter værforholdene. Vi vil i dag søke videre med sonar i sjøen. Det planlegges i tillegg for strandsøk med drone i morgen, sier seksjonsleder for etterforskning ved Haugesund politistasjon, Helge Varne.

– Parallelt med søket etterforsker politiet med mål om å kartlegge savnedes bevegelser den aktuelle kvelden. Vi har innhentet informasjon som gir oss gode holdepunkt for å kunne si at han har vært innom flere utesteder på kaien den kvelden han forsvant.

Siste digitale spor fra savnede er torsdag 24. september klokken 22.59. Politiet har ikke grunn til å tro at han har vært utsatt for en kriminell handling.

Annonse

(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige