Connect with us

NTB

Arsenal-sjefen ønsker mer bredde i siste liten: – Kommer til å prøve

Mikel Arteta forventer at Arsenal er aktiv på siste dag av overgangsvinduet. Mikel Arteta forventer at Arsenal er aktiv på siste dag av overgangsvinduet.

Publisert

den

Arsenal-manager Mikel Arteta føler seg ikke ferdighandlet før Deadline Day. Foto: Kirsty Wigglesworth / AP / NTB

Mikel Arteta forventer at Arsenal er aktiv på siste dag av overgangsvinduet.

Sport: De regjerende Premier League-mesterne har gjennom sommeren vært på utkikk etter å styrke angrepet. Atlético Madrid-spissen Julian Alvarez er blant spillerne som er blitt koblet til klubben.

Før tirsdag blir til onsdag må Arsenal ha funnet en løsning.

– Vi vet at bredden i troppen må være veldig stor når man kjemper på fire fronter, særlig med måten vi spiller på. Så vi kommer til å prøve å få til det, sa Arteta etter sliteseieren over Aston Villa (1-0) mandag.

– Jeg har vært frakoblet verden i 24 timer fordi jeg mener at energien og fokuset mitt måtte være på kampen. Nå skal jeg tilbake til det, la han til.

Annonse

Bruno Guimarães er Arsenals største kjøp i sommer. Den brasilianske midtbanespilleren ble hentet fra Newcastle for en rapportert sum på rundt 950 millioner kroner.

Øvrige kjøp er Ezri Konsa (midtstopper), Piero Hincapié (midtstopper) og Christos Tzolis (kantspiller).

(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige