Lokalt
Kvinne skadet på fjelltur – helikopter stoppet av været
En kvinne i 40-årene har skadet foten i bratt terreng på Røldalsfjellet. Redningshelikopteret kom ikke inn, og mannskaper må gå til området.
Redning: En kvinne i 40-årene er skadet på tur i Røldalsfjellet i Ullensvang og kan ikke gå videre. Uhellet skjedde i bratt lende sør for Histeinsnuten.
Ikke mobildekning
Det er ikke mobildekning i området, og meldingen kom inn til Hovedredningssentralen via jaktradio. Kvinnen er sammen med andre, opplyser politiet.
Helikopter kom ikke inn
Redningshelikopteret forsøkte å ta seg inn, men måtte snu på grunn av værforholdene. Nå er mannskaper fra FORF kalt ut for å gå inn i området.
Vanskelige forhold
Redningsaksjonen pågår i krevende fjellterreng, og det er fortsatt usikkert hvor lang tid det vil ta før kvinnen kan fraktes ut.
Les mer
