Connect with us

NTB

Historisk spillersalg for AaFK: – En milepæl

Sanne Lekven (25) forlater Aalesund blir en del av den amerikanske fotballklubben Orlando Pride. Sanne Lekven (25) forlater Aalesund blir en del av den amerikanske fotballklubben Orlando Pride.

Publisert

den

Sanne Lekven forlater AaFK. Foto: Amanda Pedersen Giske / NTB

Sanne Lekven (25) forlater Aalesund blir en del av den amerikanske fotballklubben Orlando Pride.

Sport: «Overgangen er den største i AaFKs historie på kvinnesiden, og en av de største overgangene fra en norsk klubb i kvinnefotballens historie. Avtalen markerer ikke bare en milepæl for Sanne, men også for AaFK som klubb», heter det i en uttalelse.

Lekven kom til Aalesund fra Arna-Bjørnar før årets sesong og rakk å spille bare ti kamper i Toppserien. Nå flytter hun til USA og blir en del av storklubben Orlando Pride.

– Jeg føler jeg har utviklet meg både som spiller og person. Jentene er helt fantastiske, og jeg kommer til å savne de masse. Trenerne og støtteapparatet er også helt fantastiske. Det er vemodig å dra fra AaFK, men det har vært veldig stort å være en del av klubben dette halvåret, sier Lekven.

Sportssjef Ruben Aalberg gleder seg stort over størrelsen på overgangen.

Annonse

– Dette er en historisk dag for AaFK. Først og fremst er vi utrolig stolte på Sannes vegne. Hun har levert på et svært høyt nivå og fortjent muligheten til å ta steget til en av verdens beste ligaer. Samtidig viser denne overgangen at satsingen på kvinnefotball også kan skape betydelige verdier for klubben, sier han.

(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige